Valdemarsro https://www.valdemarsro.dk/hjerter-paa-raekke/

Hjerter på række

hjerter-paa-raekke

Julie er en opfindsom og kreativ pige. Fyldt med ideer og forslag til alt fra indretning, håropsætning, leg, smykker og tøj – og med en forkærlighed for glimmer, diamanter, pynt og smukke sager. Lige før jul satte hun sig med en stak kraftig hvid papir, og så tegnede og klippede hun selv en masse fine hjerter og bad mig om at sy dem sammen med en grøn tråd til en smuk guirlande.

Jeg synes, den er blevet helt særlig fin   og den har da også fået lov til at blive efter, resten af julepynten forlængst er taget ned.

hjerteguirlande

Spørgsmål til opskriften?

Har du spørgsmål til opskriften eller lyst til at sende en sød hilsen, så kan du skrive til mig i kommentarfeltet herunder.
Du kan måske finde svaret på dit spørgsmål i kommentarfeltet, hvis det allerede er stillet og besvaret - eller du kan kigge på denne side, hvor jeg giver svar på mange 'ofte stillede spørgsmål' til min opskrifter.

Kommentarer
  • Malene Myrhøj:
    9. januar 2014 kl. 21:34

    Hvor er den fin….sådan nogle ting gad jeg godt at lave med mine unger – men jeg har 2 vildbasser af et par drenge, 3 og næsten 6 år og med mere krudt i rumperne end til 10 kanonkonger! Så den slags er der ikke meget af – nu har min søster fået lille Frida på snart 1 år, og jeg tænker at jeg låner hende til “krea-moster-og-frida-hygge-dage-med-islæt-af-tyl-og-glimmer-og-perler-og-neglelak” dage når hun bliver større :-)

    Dygtig pige du har dig.

    Kh. Malene

  • Line Burlund:
    6. januar 2014 kl. 07:14

    Hejsa. Hvor ser det bare rigtig fint ud! Super god løsning under trappen. Må jeg være så fræk at spørge hvor reolerne er fra…..? Både den på gulvet, og den som hænger? Er i øvrigt ivrig læser på din blog – skønne opskrifter du har;-))) God dag

    • Ann-Christine:
      6. januar 2014 kl. 09:56

      Hej Line,
      Mange tak, det er jeg glad for at du synes :)
      Og ja, selvfølgelig må du spørge om det. Reolen på gulvet er fra Ikea, fra Bestå serien og dem på væggen er fra traevarer.dk
      God dag til dig
      Kh Ann-Christine

  • 5. januar 2014 kl. 20:42

    Hvor er den fin, der er bare noget helt særligt over de ting som de selv producerer – og sikke fint I har udnyttet pladsen under trappen :)

    • Ann-Christine:
      6. januar 2014 kl. 09:53

      Tak, jeg synes også det er blevet både fint, og samtidig et rigtig anvendeligt legehjørne :)

  • Vis alle 17 kommentarer

Din emailadresse vil ikke blive offentliggjort.