Midt i flyttekasser, 2 x skoldkopper, salg af virksomhed og mildest talt lidt for meget af det hele på en gang, kom Martin hjem med god is af den bedste slags. Det kan man da kalde god timing! Lidt is og sødme var hjerteligt velkomment (det er det nu altid) ;)
Valdemarsro
https://www.valdemarsro.dk/wp-content/themes/valdemarsro16/assets/img/header-logo.png
Ann-Christine Hellerup Brandt
https://www.valdemarsro.dk/karamel-og-chokolade-is-ja-tak/
Har du spørgsmål til opskriften eller lyst til at sende en sød hilsen, så kan du skrive til mig i kommentarfeltet herunder.
Du kan måske finde svaret på dit spørgsmål i kommentarfeltet, hvis det allerede er stillet og besvaret - eller du kan kigge på denne side, hvor jeg giver svar på mange 'ofte stillede spørgsmål' til min opskrifter.
Hvor har du købt den?? Har søgt og søgt og kan slet ikke finde den:(
Jeg fik isen foræret af firmaet – det var i sommers … måske er den udgået igen?!
Jeg har kun smagt Berry White. Hmm. Ikke lige min Ben & Jerrys farvorit. Synes ikke det fungerede med chokolade kernen og hindbær isen. Børnene gad den heller ikke. Er mere til deres chokoladeis. Kan ikke lige huske navnene, men jeg ved hvor i køleskabet i den lokale 7eleven jeg finder dem ;-)
Måske vil Karamel Sutra være lige noget for dig. Det er jo altid sjovt med smag og behag – jeg kan selv lide det langt meste hvis bare kvaliteten er god :)
Kh Ann-Christine
Jeg kan nærmest høre den der Berry white kalde på mig. Så skal man ikke tænke på, at den ene af Ben and Jerry døde som følge af hjerteproblemer….
Uh, nej det skal man vist ikke tænke på – men alt med måde også :)